NIGDY W DZIEJACH WOJEN TAK LICZNI NIE ZAWDZIĘCZALI TAK WIELE TAK NIELICZNYM
-  Winston Churchill

 

 
 
 

Menu

 
   

 

Aktualności

 
     

Nauczyciele i pracownicy obsługi

 
     

Uczniowie

 
     

Samorząd Uczniowski

 
     

Nasz patron "Dywizjon 301"

 
     

Plan lekcji

 
       
    Kącik młodego anglisty  
     

Archiwum

 
     

Historia szkoły

 
     

Dokumenty szkolne

 
   

 
 

 

 

 

Koniec roku szkolnego 2009/2010

galeria zdjęć


Uroczystości odpustowe

 

galeria zdjęć


Odwiedziny Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej

Dnia 17 czerwca 2010 roku nasza szkoła gościła przedstawicieli z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Strażacy przyjechali wozom bojowym służącym do ratownictwa drogowego. Na wstępie opowiedzieli o swojej pracy i o zagrożeniach jakie czekają młodzież na wakacjach. Druga część spotkania to pokaz wozu bojowego. Uczniowie z zapartym tchem słuchali i obserwowali pokaz strażaków mając przy tym dużo zabawy.


 

Wyróżnienie dla naszego zespołu tanecznego WOLD w Przeglądzie Zespołów Tanecznych Powiatu Lubartowskiego

Dnia 17 czerwca 2010 r odbył się III Przegląd Zespołów Tanecznych Powiatu Lubartowskiego w Szkole Podstawowej w Skrobowie. Patronat nad imprezą kulturalną objął Wójt Gminy Lubartów. Do rywalizacji przystąpili uczniowie w dwóch blokach: młodsi- szkoła podstawowa i starsi- gimnazjum. Szkołę w Leszkowicach reprezentował zespół „WOLD” pod kierownictwem Agnieszki Żmudy, który wywalczył wyróżnienie. Grupa taneczna istnieje od 3 lat, co roku jednak zmienia się skład osobowy i repertuar taneczny.

galeria zdjęć

 


Igrzyska sportowe w naszej szkole

galeria zdjęć


 

Szkolny Konkurs Czytelniczy

„Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”.

 

            W dniu 16 czerwca br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”.

         Spośród 12 uczestników konkursu z kl. III-VI, którzy zaprezentowali swoje umiejętności pięknego czytania przed szkolną publicznością, czytając krótkie fragmenty z lektur szkolnych jury wybrało „Mistrza pięknego czytania”.

         Tytuł ten otrzymała Emilia Ligęza uczennica klasy szóstej.

Wyróżnieni zostali: Martyna Polak z klasy trzeciej, Natalia Supryn z klasy czwartej i Daniel Praczyk z klasy piątej.

         Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek, wyróżnieni drobne upominki, a „Mistrzyni” nagrodę książkową.

 

                                                                  Organizatorzy konkursu:

                                                           Małgorzata Wierzbicka - bibliotekarz

                                                           Wioletta Wierzbicka – nauczyciel języka polskiego

                                                           Halina Ligęza – nauczyciel kształcenia zintegrowanego


 

Dzień Dziecka i Rodzinny

"Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze".

 

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły. Były piosenki, inscenizacje, recytacje w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Wykonawcy prezentowali się wspaniale. Konferansjerzy dużo mówili jaką rolę w ich życiu pełnią mamy, ojcowie, babcie i dziadkowie. Milusińscy w dowód wdzięczności obdarowali swoich bliskich drobnymi prezentami w postaci kwiatów i laurek. Odbyło się również podsumowanie konkursów w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Również rodzice zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Upieczone przez nich ciasta cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy bawili się wspaniale, a całość imprezy dopełniła dobra zabawa.

 

galeria zdjęć


 

Spotkanie z Edytą Zarębską

Dnia 11 maja 2010 roku odbyło się  spotkanie autorskie z Panią Edytą Zarębską, pisarką dla dzieci. Autorka przyjechała do nas z Lublina, żeby spotkać się z naszymi uczniami i zaprezentować swoją twórczość. Spotkanie rozpoczęło się opowiadaniem bajkopisarski o tym, jak zaczęła pisać pierwsze utwory, jeszcze jako dziecko. Radości nie było końca.
Na zakończenie spotkania dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia razem z autorką .

galeria zdjęć


Dzień Patrona

Dnia 10 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach odbyła się uroczystość związana z II rocznicą nadania szkole imienia z udziałem zaproszonych gości. Występ uczniów naszej szkoły rozpoczął Przegląd Pieśni Patriotycznej. Hymn szkoły wykonały uczennice poszczególnych klas: Janczara Zuzanna kl. 0, Cieniach Daria kl. I, Ligęza Alicja kl. II, Misiarz Ilona kl. III, Supryn Natalia kl. IV, Żelazek Milena kl. V, Nogal Anita kl. VI. Pieśń „Biały Krzyż” – wykonała solo Emilia Ligęza z klasy VI, „Ojczyzno ma” zaprezentowały: Alicja Ligęza kl. II przy współpracy chórku z klasy V w składzie: Żelazek Mileny, Ligęzy Pauliny i Gabrieli Piekarz.

 

Na naszą uroczystość przybyły zaproszone szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Ostrówku. Hymn Szkoły Podstawowej Nr 31 wykonały Iga i Justyna Kowalczyk. Drugi utwór to: „Nasze miejsce na Ziemi” w wykonaniu Ilony Ciuraj i Magdaleny Mazurek. Na zakończenie wystąpił jedyny wykonawca Adam Dalczyński w utworze: „Biało – czerwone kwiaty”. Uczestnicy byli przygotowywani przez panie: Joannę Romanowską, Mirosławę Ziętek i Annę Wróblewską. Hymn Szkoły Podstawowej w Ostrówku wykonał zespół wokalny. Pierwszy utwór pt. „Deszcz Jesienny” wykonała Klaudia Kanak, następnie utwór „Rozkwitają pąki białych róż” zaprezentowała Izabela Radomska, kolejny utwór wykonany został przez Natalię Kostrzewę i ostatni utwór pt. „Rota” zaprezentowany przez Dominikę Rogalę. Podsumowania

Przeglądu i wręczenia podziękowań dokonała Pani Agnieszka Żmuda, która przygotowywała uczniów naszej szkoły.

Ważnym akcentem w tym dniu było wręczenie przez panią dyrektor Barbarę Kleszcz - Kaliszewską pamiątkowych ryngrafów „Przyjaciel Szkoły”.

 Otrzymali je :

·        Wacław Osiej – Wójt Gminy Ostrówek

·        Kajetan Sidor – Przewodniczący Rady Gminy Ostrówek

·        Ks. Jerzy Kowalczyk – Proboszcz Parafii Leszkowice

·        Leszek i Magdalena Gałyszowie

·        Bożena Kiedrowska

·        Mjr pil. Józef Mokijewski- zastępca prezesa Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

·        Płk. Pil. Ludwik Pawlik – prezes Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

·        Płk. Pil. Kazimierz Oleński

·        Janusz Stachowicz- prezes Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Lubelskim .

·        Nikodem Buchowiecki- prezes Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Świdnickim.

galeria zdjęć

 


 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

3 MAJA

30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach odbyła się uroczystość z okazji polskiego święta narodowego - ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uroczystość została przygotowana przez panią dyrektor  oraz uczniów z klas IV, V i VI.

galeria zdjęć


 

W 2010 roku obchody Dnia Ziemi odbywają się pod hasłem "RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS".

W tym roku świętujemy 40 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 rocznicę obchodów w Polsce.

           W naszej szkole odbył się z apel 27 kwietnia. Apel przygotowała klasa I i  IV pod kierunkiem nauczyciela przyrody – pani Ilony Bocian oraz pani Małgorzaty Banasik. Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny dotyczący ochrony przyrody i środowiska naturalnego po czym wszyscy zebrani mogli oglądnąć prezentację multimedialną.    Dzięki temu wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, że odpady wytwarzane przez człowieka ulegają rozkładowi w coraz dłuższym czasie, np. chusteczki higieniczne - 3 miesiące, kartony - od 1 roku do 5 lat, plastikowe torby - 20 lat, puszki blaszane - 50 lat, puszki aluminiowe - 80 -100 lat, worki foliowe - 400 lat, plastikowe butelki typu PET - ponad 500 lat, szkło nie ulega rozkładowi, może natomiast być przetwarzane nieograniczona ilość razy. Należy więc segregować odpady ponieważ korzyści z segregacji odpadów jest wiele.

Pod koniec uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody za konkurs matematyczny pt. „Mistrz szybkiego liczenia”, w którym wzięły udział wszyscy uczniowie klas IV-VI. W każdej klasie został wyłoniony mistrz:

·         Klasa IV – Angelika Kiełczykowska

·         Klasa V – Andrzej Żelazek

·         Klasa VI –Anita Nogal

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria zdjęć


 

Na zaproszenie:

Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich Lublin, Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Chrystiana", Instytutu Pamięci Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty


delegacja naszej szkoły w składzie:

dyrektor szkoły - pani Barbara Kleszcz-Kaliszewska
opiekun pocztu sztandarowego - pan Tomasz Ozon
członkowie pocztu sztandarowego

 

W dniu 15 kwietnia 2010 r. delegacja wzięła udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej upamiętniającej zamordowanie przez NKWD oficerów Wojska Polskiego, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszy policji Państwowej i Służby Więziennej. Uroczystość poprzedziła Msza Św. celebrowana przez arcybiskupa Józefa Życińskiego z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry Garnizonu Lublin. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy udali się pod pomnik Ofiar Katynia gdzie wysłuchali apelu poległych i wystąpień okolicznościowych.

 

galeria zdjęć


 

OBCHODY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

                         W związku z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w naszej szkole w dniach 14-16.IV.2010 roku odbywały się apele poświęcone temu wydarzeniu. Uczniowie poznawali te tragiczne wydarzenia i oddawali hołd pamięci poległym poprzez:

  • montaż słowno - muzyczny przygotowany przez panią dyrektor wraz z uczniami klasy VI,

  • wysłuchanie wspomnień więźnia obozu w Starobielsku, czytanych przez nauczycieli naszej szkoły,

  • oglądanie prezentacji multimedialnych poświęconych temu zagadnieniu.

 


 

Apel żałobny  

 

Poniedziałek był smutnym dniem we wszystkich szkołach. Lekcje rozpoczęły się minutą ciszy dla ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Pani Dyrektor Naszej Szkoły zarządziła krótki apel, skierowany do uczniów.

Przypomniała uczniom, jak ważne jest, aby godnie uczcić pamięć osób poległych. Po przemówieniu nastąpiła minuta ciszy, w której oddaliśmy hołd zmarłym osobom a następnie odmówiliśmy wspólnie modlitwę i odśpiewaliśmy hymn narodowy.

galeria zdjęć


 

Konkurs matematyczny "Mistrz Szybkiego Liczenia"

Dnia 31.03.2010 roku odbył się po raz III szkolny konkurs matematyczny "Mistrz Szybkiego Liczenia". Konkurs jest przeprowadzany w klasach IV-VI. Laureatów konkursu poznamy wkrótce. Czekają na nich atrakcyjne nagrody.

galeria zdjęć


 

Apel z okazji 5 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II

W dniu 30.03.2010r.  zgromadziliśmy się na apelu poświęconym sylwetce naszego wybitnego rodaka Papieża Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem katechetki pani Małgorzaty Wierzbickiej przedstawili wspomnienie o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Na zakończenie odśpiewaliśmy wspólnie ulubioną pieśń "Barkę".

 

galeria zdjęć


 

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 22 marca 2010r. nasi uczniowie obchodzili Dzień Wiosny.

Z tej okazji zostały zorganizowane różne konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły.


 

Lepienie Bałwanów

Kto z nas ulepił największego bałwana tej zimy.

galeria zdjęć


 

Dzień Kobiet

W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym święcie, uroczysty apel z tej okazji przygotowały panie Agata Sidor - Dzięcioł i Agnieszka Żmuda razem z uczniami z klas 0, II i V.
Uczniowie recytowali wiersze, których tematem była kobieta, jej delikatność,
piękno, dobroć, ale również przewrotność.
 
Na zakończenie wszystkie zgromadzone panie otrzymały życzenia i drobne upominki.
 
W tym dniu odbyło się również podsumowanie Akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" 2010 r. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach klasowym i indywidualnym.
 
Oto nasi zwycięscy w tych konkursach:
Konkurs klasowy
I miejsce kl. I - 169 darów
II miejsce kl. 0 - 163 dary
III miejsce kl. IV - 58 darów
 
Konkurs indywidualny
I miejsce - Cieniuch Daria - kl. I
II miejsce - Praczyk Jakub - kl. 0
III miejsce - Weronika Dzięcoł - kl. 0
 

galeria zdjęć


Apel z okazji urodzin Chopina

       Uczniowie pod opieką Pani dyrektor Barbary Kleszcz - Kaliszewskiej, przygotowali uroczysty apel z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Franciszka Chopina. Akademią tą, nasza szkoła, włączyła się w obchody Roku Chopinowskiego trwające w całej Polsce. Uczniowie przybliżyły życiorys wielkiego artysty, a zebrani uczniowi z powagą wysłuchali ich wystąpień. Całemu apelowi towarzyszyła muzyka Chopina wprowadzająca w nastrój zadumy i refleksji.

 


 

Zabawa Choinkowa

Jak co roku w naszej szkole odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Był Święty Mikołaj, prezenty i masa dobrej zabawy...

 

galeria zdjęć


Występ grupy artystycznej "Rekonstrukto"

       Artyści zaprosili nas na żywą lekcję historii. Przenieśliśmy się w czasy średniowiecza kiedy to rycerze zakuci w zbroje strzegli honoru ojczyzny. Z zapartym tchem słuchaliśmy dawnych legend, oglądaliśmy ekwipunek rycerza oraz walczących ze sobą rycerzy. Szczególnie chłopcy z zainteresowaniem oglądali dawną broń. Tę lekcję historii pamiętać będziemy długo.

galeria zdjęć


 

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Od najmłodszych klas poznajemy Sieciaki i ich wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa w Internecie. Obchody DBI rozpoczęły się w naszej szkole już w styczniu. Na lekcjach informatyki realizowane były tematy z cyklu  "Bezpieczny Internet".

W młodszych klasach realizowany był projekt „Sieciaki”. Ajpi, Netka, Spociak i Kompel uczyły nas, jak walczyć z Sieciuchami.

W klasach starszych został przedstawiony program edukacyjny poświęcony bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Uczniowie zaprezentowali na wystawce plakaty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.  Klasa V przedstawiła apel, w którym  zaprezentowała scenki poświęcone bezpieczeństwu w sieci.

galeria zdjęć


 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole wielkie wydarzenie. Uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami przygotowały z okazji tego dnia występy artystyczne dedykowane Babciom i Dziadkom oraz  Jasełka i krótkie inscenizacje z wierszami i piosenkami. Odwiedził nasze dzieci w tym dniu także św. Mikołaj, który wręczył słodkie upominki wszystkim dzieciom. Na zakończenie występów goście otrzymali laurki lub drobne upominki wykonane przez dzieci. Przy pięknie udekorowanych stołach babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodkimi wypiekami. Były to bardzo przyjemne chwile.

 

 

galeria zdjęć

 


 

Byliśmy na pożegnaniu człowieka legendy

              8 stycznia 2010 roku delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w pożegnaniu  człowieka legendy, Tadeusza Góry: pierwszego na świecie zdobywcę Medalu Lilienthala. W czasie II wojny światowej pilota polskich dywizjonów ratujących przed hitlerowskimi Niemcami ostatni skrawek wolnej Europy - Anglię. Kawalera orderu Virtuti Militari i Krzyża Walecznych, generała pilota. Prywatnie -  skromnego, pogodnego człowieka, który w wieku 90 lat, o ceremonii nadania stopnia generalskiego stwierdził z uśmiechem, że jego największym osiągnięciem jest to, że jeszcze żyje. Już wtedy miał świadomość cielesnej kruchości, ale chyba nie do końca zdawał sobie sprawę, że jest uosobieniem wielkości swojego pokolenia.

 

 


 

Dzień Patrona - Rocznica śmierci Zdzisława Taczalskiego lotnika z Dywizjonu 301

6 I 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi - Dywizjonowi 301. Dzień ten jest równocześnie dniem śmierci raditelegrafisty Zdzisława Taczalskiego, pochodzącego z Leszkowic a służącego w tym Dywizjonie. Stąd właśnie wybór dnia, w którym świętujemy Dzień Patrona.

Na uroczystości swoją obecnością zaszczyciły nas władze Gminy Ostrówek w osobie Pana Wójta mgr inżyniera Wacława Osieja, Zastępcy Wójta Pana mgr inżyniera Stanisława Jeśkiewicza oraz Przewodniczącego Rady Gminy Ostrówek Pana Kajetana Sidora. Przybyli również zaproszeni lotnicy : Pan Płk. pilot Kazimierz Oleński, Mjr Pilot Józef Mokijewski, Inż. Nikodem Buchowicz oraz Janusz Stachowicz - Prezesi Klubu Seniorów Lotnictwa przy Areoklubie Lubelskim, Płk. Dyplomowany Pilot Ludwik Pawlik, Płk. Inż. Edward Podsaidły. Honorowymi gośćmi była rodzina Zdzisława Taczalskiego - Pan Leszek Gałysz z żoną  Magdaleną. Podczas uroczystości uczniowie złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej, zaprezentowali inscenizacje p.t. "Ostatni bojowy lot" oraz przypomnieli życiorys Zdzisława Taczalskiego. W tym dniu wręczono nagrody za udział w konkursach poświęconych patronowi oraz za konkurs na bombkę matematyczną.

galeria zdjęć


 

Najserdeczniejsze życzenia pięknych, niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia, które przyniosą radość i wzruszenie. Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

Wigilijne spotkanie

Święta to wyjątkowy czas, kiedy swoją radością powinniśmy się dzielić z innymi. W przedostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną z samego rana odbyła się w klasie V Wigilia z udziałem uczniów, pani dyrektor i wychowawczyni. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Na stole płonęła wigilijna świeca. Całej uroczystości towarzyszył dźwięki kolęd śpiewanych przez dzieci. Po naszym spotkaniu odbyły się Jasełka szkolne z udziałem naszych uczniów, których przygotowała pani Małgorzata Wierzbicka, nasza katechetka. Spotkanie to, które ma już wieloletnią tradycję w naszej szkole, było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i pośpiewania kolęd. Na spotkanie wigilijne przybył ksiądz kanonik Józef Kowalczyk.

galeria zdjęć

galeria zdjęć


 

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W akcji zaangażowali się wszyscy uczniowie. Wraz z opiekunem panią Janiną Praczyk zbierano dary rzeczowe w postaci zabawek, słodyczy, artykułów spożywczych, szkolnych i chemicznych.

Składamy wyrazy podziękowania wszystkim ofiarodawcom, który otworzyli swoje serca dla potrzebujących i wykazali się ofiarnością.

Zebrane dary zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrówku, a następnie w postaci paczek trafią przed świętami do rodzin wielodzietnych.


Apel z okazji Dnia Niepodległości

1 listopada, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, stojąc na baczność, zachowując powagę i spokój. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Wasi dziadkowie pamiętają czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie.

Uczniowie z naszej szkoły przedstawili lekcję historii i patriotyzmu na uroczystym apelu który się odbył w naszej szkole 10 listopada pod kierunkiem pani Wioletty Wierzbickiej.

"Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie..."

galeria zdjęć

 


IX KONKURS PLASTYCZNY "Jan Paweł II - nasz papież"

"PIELGRZYM MIŁOŚCI, POKOJU I WOLNOŚCI 2009/2010"

 

16 października 2009 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im Jana Pawła II w Lubartowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom finału IX Konkursu plastycznego "Jan Paweł II - Nasz Papież". Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Pielgrzym Miłości, Pokoju i Wolności”. 14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie: Emilia Ligęza, Paulina Kwas z klasy VI, Paulina Supryn z klasy V, Dominika Kur z klasy IV, Paweł Mazurek, Maria Banasik, Ilona Misiarz, Anna Cieniach, Martyna Polak Patrycja Olek, Filip Banasik i Paweł Żelazek z klasy III oraz Aleksandra Zgierska i Bartosz Karczewski z klasy II.

Nagrody zdobyły: Maria Banasik i  Ilona Misiarz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Akcji "Góra grosza" w naszej szkole

 W  październiku ruszyła II edycja akcji "Góra grosza", w ramach której przez najbliższe tygodnie, dzieci z naszej szkoły będą zbierały drobne monety. Akcja potrwa do 5 grudnia. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.

 


 

Wycieczka do Dęblina

Dnia 28.10.2009 r. nasza szkoła wyjechała na wycieczkę do Dęblina. Wyjazd został zorganizowany dzięki pomocy majora Szumiło. Zwiedzaliśmy obiekty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Uczyliśmy się sterować lotami w symulatorach lotów, widzieliśmy katapulty, silniki samolotów. Z zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty w Sali Tradycji. Mogliśmy z bliska oglądać samoloty w hangarach i na lotnisku. Największą atrakcją była możliwość wsiadania do kabin samolotów. Na zakończenie zobaczyliśmy dawną rosyjską twierdzę Iwangorod. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. To była pełna wrażeń i atrakcji wycieczka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy władzom WSOSP w Dęblinie za umożliwienie zwiedzania obiektów lotniska, z Panu Jerzemu Trzaskowskiemu z Towarzystwa Przyjaciół Dęblina za uzyskanie zgody dowódcy jednostki na zwiedzanie niektórych obiektów twierdzy oraz Stowarzyszeniu "Na Rzecz Rozwoju Gminy Ostrówek” za pokrycie kosztów wycieczki.

galeria zdjęć


Ślubowanie uczniów klasy I

26 października w Szkole Podstawowej imienia Dywizjonu 301 w Leszkowicach był dniem szczególnym. W tym dniu odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Najmłodsi uczniowie pokazali co już potrafią i że najbliższe lata spędzone w szkole będą dla nich wielką przygodą. Starsi uczniowie przygotowali dla nich kilka konkurencji  między innymi jedzenie marchewki zaczepionej na patyku. Poradzili sobie świetnie i tym samym zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Rodzice i wychowawczyni pani Małgorzata Banasik byli z nich bardzo dumni. Oprócz ślubowania w tym dniu obchodziliśmy Dzień zdrowego żywienia mieliśmy możliwość degustacji sałatek przygotowanych przez naszych uczniów.

 

galeria zdjęć


Dzień Papieski

15 października 2009 roku wspominaliśmy w naszej szkole wielkiego rodaka jakim był Jan Paweł II. Na uroczystym apelu uczniowie przypomnieli sylwetkę papieża i jego nauczanie o wolności, bowiem hasłem IX Dnia Papieskiego było: „Jan Paweł II – papież wolności”.


Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji dnia nauczyciela uczniowie pod kierunkiem pana Tomasz Ozona przygotowali apel poświęcony nauczycielom, pragnęli podziękować za ich wysiłek i poświęcenie. Wszystkim nauczycielom jak i pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego! Zobaczcie kilka zdjęć przedstawiających ten dzień...

galeria zdjęć


Dzień Chłopaka w naszej szkole

 

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka szkolna, na którą przybyli absolwenci naszej szkoły.

 

 

galeria zdjęć


 

Wyjazd delegacji naszej szkoły (06. 09. 2009r.) na obchody

Dnia Pamięci Dywizjonu 303 im Tadeusza Kościuszki

w Woli Osowińskiej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. z udziałem pocztu sztandarowych i kampanii reprezentacyjnej z Dęblina. W dalszej kolejności miało miejsce przemówienie opamiętujące lotników Dywizjonu 303, a w szczególności pierwszego dowódcę Zdzisława Krasnodębskiego, przy płycie upamiętniający, która znajduje się przed budynkiem szkoły. Wola Osowińska to miejsce urodzin Z. Krasnodębskiego. Później odbył się festyn historyczny.

W składzie naszego pocztu szkolnego byli Paulina Kwas, Adrian Kamola, Emila Ligęza ,a w zastępczym Paulina Ligęza, Andrzej Żelazek, Gabrysia Piekarz.

W programie były przewidziane zabawy między innymi malowanie twarzy, dla każdego balony, częstowaliśmy się cukierkami, były pokazy policji i konny. Można było się też przejechać bryczką. Panie z tej wsi przygotowały obiad (żurek, pyzy) i picie (soki) dla uczestników spotkania.


 

70 rocznica wybuchu II wojny światowej

Z tej okazji odbył się 22 września 2009r w naszej szkole uroczysty apel poświęcony  tej rocznicy. Uczniowie z klas IV i V odtworzyli najważniejsze wydarzenie września 1939r. i obrona Westerplatte, oblężenie Warszawy, agresja Sowietów, bitwa pod Kockiem i Serokomlą. Dziesięciu chłopców odgrywało rolę żołnierzy polskich, niemieckich i radzieckich. W inscenizacji wykorzystali własną broń-zabawki. Wymiana ognia (było głośno) Wzbudziła największe zainteresowanie młodych widzów. Komentarze narratora zawierały minimum informacji. Towarzyszyły im fragmenty wierszy oraz pieśni śpiewane przez chórek dziewcząt z klasy IV: ”Wojenko, wojenko białe róże”. Rafał Zgierski wykonał solo pieśni „Bywaj dziewczę zdrowe”. Czas poświęcony  na próby inscenizacji był dla nas, uczestników kółka historycznego,  mile i pożytecznie spędzony. Poprzez zabawę poznawaliśmy wydarzenia sprzed 70 lat. Zainteresowały nas szczególne uzbrojenie i straty  niemieckie w tej kampanii.


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Wszystko co dobre szybko się kończy. Wakacje już dobiegły końca.  Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się ponownie - wypoczęci, opaleni,      z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy. Szczególnie ciepło powitaliśmy naszych nowych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.
Życzymy, aby chęć do nauki i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim przez cały rok szkolny 2009/2010.
 Dla przypomnienia - pierwszy dzień wakacji już 26 czerwca!

galeria zdjęć

 


 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2008/2009


 

Zakończenie roku rozpoczęło się o godz. 9:00, gdzie  zostały rozdane świadectwa szkolne, nagrody książkowe i pieniężne dla najlepszych uczniów oraz nagrody sportowe ufundowane przez Klub Sportowy w Leszkowicach dla najlepszych sportowców.  Klasa VI odchodząca już do gimnazjum przedstawiła swój program artystyczny i pożegnała szkołę, nauczycieli oraz pracowników obsługi..


Po oficjalnym zakończeniu można było odebrać świadectwa szkolne, pożegnać się z wychowawcą i rozpocząć UPRAGNIONE WAKACJE

 


 

I Rocznica Nadania Imienia

 W dniu 25.05.2009 roku nasz szkoła obchodziła pierwszą rocznicę nadania Szkole Podstawowej imienia Dywizjonu 301. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele, którą odprawił ksiądz kanonik Józef Kowalczyk. Po mszy nastąpił przemarsz uczniów na czele z pocztem sztandarowym do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Tam czekali już zaproszeni goście: pan Wójt Gminy Ostrówek Wacław Osiej, siostrzenica Zdzisława Taczalskiego pani Bożena Kiedrowska. Na naszą uroczystość przybył również pan Marek Kruk współpracownik radia Lublin i redaktor lokalnej prasy. Delegacja uczniów klasy III złożyła kwiaty przy pamiątkowej tablicy. Pani dyrektor Barbara Kleszcz - Kaliszewska przywitała wszystkich przybyłych gości i przedstawiła kolejność dalszej uroczystości. Nastąpiło podsumowanie pracy rocznej z naszym patronem wygłoszone przez uczennicę na tle prezentacji multimedialnej, zostało zaprezentowane przedstawienie z udziałem uczniów klas młodszych, gdzie zobaczyliśmy krótki filmik z udziałem polskich lotników w tle z muzyką marsz lotników, który poruszył co niektórych do łez. Na koniec wystąpili uczniowie klas starszych z przedstaiwniem krótkiej scenki z życia naszego rodaka Zdzisława Taczalskiego.


 

Konkurs matematyczny

21 maja odbyła się II edycja  Konkursu matematycznego "Mistrz szybkiego liczenia". Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, wskazywanie sytuacji wymagających odnoszenia zdobytej wiedzy do praktyki. W kursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Klasa IV okazała się Mistrzami matematycznymi. Zwycięzcami zostali egzekw I miejsce Emilia Jankiewicz i Adrian Kazubek, II miejsce Gabriela Piekarz i Andrzej Żelazek  oraz  III miejsce Milena Żelazek. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.  

 


 

28 Mały Konkurs Recytatorski

 

Motto konkursu: "Drzazga mojej wyobraźni czasem zapala się od słowa"

H. Poświatowska


Dnia 14 maja 2009 roku o godzinie 1200 odbył się 28 Mały Konkurs Recytatorski I Gminny Turniej


Laureaci w kategorii klas 0-III:

Alicja Ligęza kl. I

Paweł Żelazek  kl II

Eliza Ligęza kl III

wyróżnienia: Angelika Kiełczykowska i Natalia Supryn

Laureaci a kategoriach klas IV-VI:

Aleksandra Sztorc - SP w Ostrówku

Paulina Kwas - SP w Leszkowicach

Agata Misiarz - SP w Ostrówku

Aneta Komar - SP w Ostrówku

Wyróżnienia: Sylwia Wójcicka, Mateusz Gadzała

Recytatorów oceniało jury w składzie p. Adam  Świć - Dyr. Domu Kultury w Kocku, p. Dorota Wydrzyńska -  instruktor MDK w Lubartowie, p. Ewa Sobijanek - kierownik Biblioteki Publicznej w Ostrówku, p. Krystyna Brejt - pracownik Biblioteki Publicznej w Ostrówku filia w Leszkowicach.

Zaszczycili nas goście i Zastępca Wójta Gminy Ostrówek p.  Stanisław Jeśkiewicz

Sponsorami, fundatorami nagród byli: Urząd Gminy w Ostrówku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Ostrówek "Wspólna sprawa", Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach.

Opiekunowie ze szkół w Gminie, któtzy przygotowali uczniów do konkursu: SP w Dębicy - p. Mieczysława Kaznowska, SP w Ostrówku - p. Magdalena Cybul, SP  w Leszkowicach - p. Janina Praczyk, p. Agata Sidor- Dzięcioł, p. Agnieszka Żmuda, p. Małgorzata Banasik, p. Wioletta Wierzbicka.
 
 

Dzień Unii Europejskiej

 W dniu 08.05.2009 roku obchodziliśmy Dzień Unii Europiejskiej, który rozpoczął się koncertem Filharmonii Lubelskiej  pt. "Pieśni i melodie krajów UE". Na samym początku pan z Filharmonii opowiedział dzieciom o instrumentach dętych (kontrabasie, flecie). Następnie odbył się koncert z udziałem uczniów melodii pochodzących z różnych krajów np. :

Wiedeń - MAŁA NOCNA SYRENADA

Włochy - ROSSINI

Czechy - POLECZKA

Hiszpania - G.Biseta Z OPERY CARMEN operetka - WALC Z KSIĘŻNICZKI CZARDASZ

Przy akompaniamencie artystów z Filharmonii wszyscy odśpiewali L.V.BETHOVEENA - IX SYMFONIĘ  ODĘ DO RADOŚCI

Po występie odbył się apel przygotowany przez realizującą program autorski "Europa nasz wspólny dom" Janinę Praczyk. Rozpoczynający się krótkim rysem historycznym wspólnoty europejskiej  ze szczególnym omówieniem roli zadań Parlamentu Europejskiego i mających się odbyc wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie wysłuchali piosenek o tematyce europejskiej a na zakończenie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursach wiedzy o Unii Europejskiej. Pani Janina podziękowała za udział uczniom i przekazała książki do biblioteki szkolnej o tematyce europejskiej.

 


 

Uroczystość 3 Maja

Uroczystość 3 Maja w naszej szkole rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno - muzyczny od kierunkiem pani Joanny Praczyk.


 

Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Apel został przygotowany przez panią Ilonę Bocian wraz z uczniami kl. VI. Uczniowie kl. Vi przedstawili krótką prezentację pt. "Leśne spotkanie". Podczas apelu została rozstrzygnięta IV edycja konkursu "Czyste Środowisko". Gośćmi podczas apelu były panie ze  Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lubartowie.  

 


 

Powitanie Wiosny!!!

 

20.03.2009 r. w naszej szkole zorganizowany został dzień pod hasłem „Witamy wiosnę”. W tym dniu nie było lekcji, odbywały się natomiast przedstawienia i konkursy.

 Klasy 0-III przygotowały wraz ze swoimi wychowawczyniami  krótkie inscenizacje. Pani Janina Praczyk , opiekunka Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła konkurs „ Europa Wita Wiosnę”. Każda z klas przygotowała prezentację wybranego państwa. Uczniowie wykazali się dużą dawką poczucia humoru i pomysłowością. Wygrała klasa IV z prezentacją Grecji. Drugie miejsce zajęła klasa  V a trzecie klasa II. Każda z klas otrzymała słodkie upominki. Kolejnym punktem programu było wyjście nad rzekę Wieprz i topienie Marzanny.  Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością przy wykonywaniu swoich Marzann.  Nasza szkoła z uśmiechem i w dobrym nastroju powitała  WIOSNĘ  ANNO DOMINI 2009.

Dodała:    Małgorzata Banasik


30 lutego 2009 roku nasza szkoła jak co roku zorganizowała Zabawę Choinkową. Uczniowie z zachwytem bawili się przy muzyce, którą zapewnił nam Pan Paweł Mąka.


 

          Na początku zabawy była przedstawiona część artystyczna w wykonaniu klasy 4 oraz naszego kółka teatralnego "Szatnia" prowadzącego przez Panią Wiolettę Wierzbicką. Następnie wszyscy bawili się przy muzyce i uczestniczyli w różnych konkursach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Banasik i Panią Agatę Sidor-Dzięcioł. Przewidywane było także wejście Świętego Mikołaja i wręczenie dzieciom świątecznych paczek. Dzieci z radością robiły sobie zdjęcia z gościem.


         Wszyscy z niecierpliwością czekają na następną taką zabawę.


 

Z okazji dnia zakochanych, czyli tzw. Walentynek klasa 4 i 6 wraz z Panią Iloną Bocian oraz Edytą Zdunek zorganizowała występ związany z tym świętem.

W przedstawieniu ukazano obchody Walentynek w poszczególnych wiekach min. za czasów starożytnych, Adama Mickiewicza, Romea i Julii oraz H. Pottera.


         W tym dniu został rozstrzygnięty również konkurs na "Najsympatyczniejszą Dziewczynę" i "Najsympatyczniejszego chłopaka" Szkoły Podstawowej w Leszkowicach. Zwyciężyło dwóch uczniów klasy 6: Eliza Cieniuch i Kamil Kwas.


 

Dnia 19 lutego2009 roku w naszej szkole został zorganizowany konkurs o patronie organizowany przez Panią dyrektor Barbarę Kleszcz - Kaliszewską

Uczniowie klas 4-6 z chęcią odpowiadali na pytania o Zdzisławie Taczalskim. Z pośród uczniów wyłoniono zwycięzców klasowych:

Z klasy IV: Adrian Kazubek, Krystian Ligęza, Emilia Jankiewicz i Paulina Ligęza.

Klasy V: Paulina Kwas, Emilia Ligęza, Anita Nogal oraz Adrian Kamola.

Klasy VI: Kamil Kwas, Patrycja Kazubek, Eliza Cieniuch i Ola Miśkowska.

 


Od  1 września działa w naszej szkole Mały Samorząd Uczniowski. Do Małego Samorządu Uczniowskiego należą uczniowie klas I- III. We wrześniu odbyły się wybory zarządu , do którego w wyniku głosowania wybrane zostały następujące uczennice:

 

Julia Borys z klasy III- Przewodnicząca

Maria Banasik i Gabriela Polak z klasy II- zastępcy .

Do Zarządu MSU należą również samorządy uczniowskie klas I- III.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2008/2009 MSU organizował lub współuczestniczył w organizacji następujących imprez szkolnych:

-      Przygotowanie  i wręczenie chłopcom z naszej szkoły laurki z okazji Dnia Chłopaka;

-      Zorganizowanie  w  pierwszym dniu kalendarzowej jesieni powitania tej pory roku akcją

„ Witamy jesień kolorem czerwonym”. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele;

-      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie MSU przygotowali i wręczyli nauczycielom własnoręcznie przygotowane laurki;

-      Uczniowie klas I- III napisali List Powitalny dla pierwszaków , który został wręczony uczniom klasy I podczas uroczystego pasowania na ucznia;

-       Święto Pieczonego Ziemniaka podczas, którego uczniowie brali udział w różnych konkursach przygotowanych przez opiekunkę MSU a prowadzonych przez wychowawczynie klas 0- III oraz piekli ziemniaki . Na zakończenie imprezy przeprowadzono konkurs dotyczący wiedzy na temat ziemniaków . Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy;

-      Uczniowie klas I- III współorganizowali Andrzejki szkolne;

-      MSU włączył się do organizacji akcji charytatywnej „ Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, przeprowadził akcję pod hasłem „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w czasie , której zbierał na terenie szkoły słodycze dla dzieci z biednych rodzin;

-      Członkowie MSU zbierali pieniądze w ramach akcji „ Góra Grosza” oraz pomagali w przeliczaniu i segregowaniu pieniędzy;

-      Uczniowie z  MSU przygotowali ozdoby na choinkę szkolną;

-      W lutym zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszego bałwana. Wygrała klasa III, drugie miejsce zajęła klasa II , a trzecie klasa I. Do zabawy włączyli się także uczniowie z  zerówki i najstarsza  w szkole klasa VI, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas starszych . Ulepili oni największego bałwana, miał on na pewno powyżej 2 metrów wysokości. Jednak bardziej niż zajęte miejsca liczyła się dobra zabawa, do której włączyły się również wychowawczynie klas młodszych.