NIGDY W DZIEJACH WOJEN TAK LICZNI NIE ZAWDZIĘCZALI TAK WIELE TAK NIELICZNYM
-  Winston Churchill

 

 
 
 

Menu

 
   

 

Aktualności

 
     

Nauczyciele i pracownicy obsługi

 
     

Uczniowie

 
     

Samorząd Uczniowski

 
     

Nasz patron "Dywizjon 301"

 
     

Plan lekcji

 
       
    Kącik młodego anglisty  
     

Archiwum

 
     

Historia szkoły

 
     

Dokumenty szkolne

 
   

Sport

 

 

 

 

 IV Edycja Szkolnego konkursu

Mistrz Szybkiego Liczenia

Dnia 4.03.2011 roku odbyło się podsumowanie IV szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz Szybkiego Liczenia", którego organizatorkami są panie: Ilona Bocian i Edyta Zdunek. Konkurs został przeprowadzany dnia 2.03.2011 w klasach IV-VI. Finalistom zostały wręczone dyplomy i nagrody we współpracy z GWO. Relacja z konkursu ubiegłorocznego jest  zamieszczona na stronie wydawnictwa http://www.gwo.pl/?m=50&w=9594.

Finaliści konkursu:

Klasa IV

Martyn Polak - I miejsce

 Klasa V

Angelika Kiełczykowska - I miejsce, uczennica, która jest już po raz drugi Mistrzem Szybkiego Liczenia w swojej klasie

Klasa VI

Adrian Kazubek - I miejsce


 

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

 Szkoły Podstawowej w Leszkowicach

na czytelników biblioteki

W dniu 25 lutego 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki.  Udział w niej wzięli uczniowie klasy pierwszej. Uczennice z klasy V i VI   przedstawiły część artystyczną poświęconą książce i bohaterom książkowym, aby zachęcić „pierwszaków” do czytania książek i odwiedzania biblioteki.

Uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelnika przez panią bibliotekarkę - panią Małgorzatę Wierzbicką. Następnie każdemu wręczono upominki w postaci: książeczkę, dyplomów i zakładek książkowych. Dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek, zapewne biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

galeria zdjęć

 


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

8 lutego w ponad 60 państwach na całym świecie już po raz ósmy obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to wydarzenie międzynarodowe, w Polsce organizowane jest po raz siódmy, przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - realizatorów unijnego programu "Safer Internet". Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange. W bieżącym roku tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są wirtualne światy. Tegoroczne hasło - "Internet to więcej niż zabawa -To Twoje życie" - ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży.

W naszej szkole DBI został zorganizowany już po raz drugi, w ramach akcji  został przygotowany apel  przez uczniów klasy VI i uczennice z klasy V pod kierunkiem pani Edyty Zdunek pt. "INTERNET - KORZYŚCI I ZAGROŻENIA DLA UCZNIÓW ", a także uczniowie wykonali  plakaty związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.  W każdej klasie zostały przypomniane zasady jak bezpiecznie poruszać się w sieci.


 

CO ZROBIĆ ABY BYĆ BEZPIECZNYM
 

ZASADY MŁODEGO INTERNAUTY

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa aby uniknąć zagrożeń w Internecie: 

 

  1. Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu.
  2. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!
  3. Nie spotykaj się z osobami poznanymi przez Internet!
  4. Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu.
  5. Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu! Nie mów też, ile masz lat i do jakiej szkoły chodzisz. Nie podawaj numeru telefonu.
  6. Wymyśl sobie jakiś fajny nick, czyli internetowy pseudonim. Niech podawaj w nim daty urodzenia ani wieku, np. karolina1993 czy jacek14 – lepiej, żeby nikt obcy nie wiedział ile masz lat. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!
  7. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi, o których wiedzą Twoi rodzice. Z komunikatorów i czatów korzystają też osoby o złych zamiarach i trzeba być bardzo ostrożnym. Ustaw komunikator tak, żeby nikt spoza listy kontaktów nie mógł Cię zaczepiać.
  8. Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy smsa.  Kiedy klikniesz „wyślij”, nie można już tego cofnąć.
  9. Nie dokuczaj innym. Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. Traktuj innych tak, jak byś chciał, żeby Ciebie traktowano.
  10. Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów, np. w szkole. Nie zapominaj o sporcie i innych rozrywkach, nie związanych z komputerami i Internetem.

 

 

Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301w Leszkowicach

 życzą wszystkim uczniom miłego odpoczynku

w czasie ferii, jednakże przypominamy o kilku bardzo

 ważnych zasadach:

 

***   Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać ślizgawek i lodowisk na jeziorach, rzekach, stawach oraz innych zbiornikach wodnych,

 ***  Do zjeżdżania na sankach, nartach lub urządzenia ślizgawki wybieraj miejsca oddalone od

ruchu samochodowego,

 ***  Zamarznięte jezioro lub rzeka to nie miejsca do spacerów i jazdy na łyżwach.

***W zimie bądź szczególnie ostrożny - spadające sople lodu, zaśnieżone i oblodzone chodniki mogą stać się przyczyną wypadku.

 ***  Poruszając się po drogach szczególnie w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza

pamiętaj! o konieczności noszenia na odzieży wierzchniej elementów odblaskowych,

 ***  Bądź ostrożny w kontaktach z obcymi osobami szczególnie tymi poznanymi w sieci Internet, bo

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.


 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

21 i 22 stycznia są szczególnymi dniami - to święto Babć i Dziadków. W tym czasie wnukowie wyrażają im swoją wdzięczność za to, co dla nich zrobili, robią, a przede wszystkim, kim są.

Powodów do podziękowania naszym Dziadkom jest bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o ich trosce i opiece nad nami, opowiadaniu o dziejach rodziny, przekazywaniu tradycji i wpajaniu zasad moralnych. Ci wyjątkowi ludzie są przykładem obowiązkowości, pracowitości, a w wielu przypadkach patriotyzmu. Mają dla nas zawsze dobre słowo i przygotowują ulubione potrawy. Kochają, wspierają, pocieszają i zawsze są przy nas, a na każdy problem mają łatwe rozwiązanie. W te szczególne dni możemy wyrazić im wdzięczność za trud, oddanie oraz za wszystko, co otrzymujemy od nich na co dzień.

 

galeria zdjęć


Dzień Patrona

 

7 stycznia 2011 roku Szkoła Podstawowa w Leszkowicach obchodziła uroczystość „Dnia patrona szkoły”.  Przywitała nas pani dyrektor szkoły Barbara Kleszcz-Kaliszewska.
 Poczet sztandarowy uroczyście wprowadził sztandar szkoły i uczniowie odśpiewali hymn szkolny.

Dzień Patrona jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły. W tym dniu gromadzą się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Oficjalna część uroczystości odbywa się według ustalonego ceremoniału:

wprowadzenie sztandaru szkoły,

odśpiewanie hymnu szkolnego,

złożenie kwiatów w Kąciku Patrona,

przemówienia.

Stałym punktem uroczystości jest, specjalnie przygotowana na ten dzień, akademia.

Właściwy Dzień Patrona poprzedzony jest cyklem rozmaitych wydarzeń: organizacja spotkań, konkursów, godzin wychowawczych poświęconych osobie Zdzisława Taczalskiego oraz Dywizjonu 301.

 

 

galeria zdjęć

 


Dzień zdrowego żywienia

 

galeria zdjęć


 

Dzień Edukacji Narodowej

Wykształcenie to dobro,
 którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.
 


W podziękowaniu za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi naszym uczniom,
życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, pomyślności w życiu osobistym, jak również uśmiechu każdego dnia.
 
 

 

Dzień pamięci

303 Dywizjonu Warszawskiego

w Woli Osowińskiej

W niedzielę 19 września nasza szkoła uczestniczyła w  uroczystości związanej z Dniem Pamięci 303 Dywizjonu Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki. W Woli Osowińskiej urodził się organizator i pierwszy dowódca dywizjonu – pułkownik Zdzisław Krasnodębski. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 1100 mszą św. w kościele parafialnym w asyście Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w dalszej kolejności było nadanie imienia płk pil Zdzisława Krasnodębskiego Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej oraz wręczenie sztandaru, a następnie odbył się  Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz pokaz musztry paradnej. Uroczystość zakończyła się festynem z pokazami hippicznymi, sprawnościowymi, koncertami, stoiskami promocyjnymi i pokazem sztucznych ogni.

 

galeria zdjęć


 

W naszej szkole gościliśmy kombatanta

    

 

 


Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzę wam wszystkim na początek
szkolnego roku-samych piątek!

W dniu 1 września 2010 roku, jak w każdej szkole w Polsce obchodziliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięli nasi uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Pani dyrektor, Barbara Kleszcz - Kaliszewska powitała wszystkich zebranych i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła nam miłej i owocnej pracy na rok szkolny 2010/2011.

Następnie wszyscy zebrani rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami grup.